Somehow it cost four times as much when you pick your own apples than if you just buy them…a real head scratcher. The extra cost must be the going rate for getting so many great pictures of your kids. Or due to all the merchandise the kids ate along the way. Lots of fun at Terhune and then we made it out to Peddler’s Village for their fall festival. The smell coming from Nina’s Waffles made it a must.